Domov / Jaké módní kousky jsou trendy? Sukně vs šaty

Jaké módní kousky jsou trendy? Sukně vs šaty

Kdo pravidelně sleduje módní trendy, určitě si všiml, že ani za koronavirové pandemie návrháři nezaháleli a připravili pro své fanoušky spoustu zajímavých modelů. Co se aktuálně nosí?

Sukně se nosí stále

Je to věčný boj. Vzít si na sebe sukni, nebo šaty? Rozhodnout se může být někdy složité, zvláště když máte v šatníku pár oblíbených kousků. Dobrou zprávou je, že sukně jsou i v letošní sezóně v módě, přestože někteří dávají přednost pohodlným teplákům ve duchu toho, že stejně za pandemie pracovali doma na home office. Jestliže ale už chodíte do zaměstnání, trochu elegance by nezaškodilo. Tepláky si můžete nechat na chvíle volna a odpočinku nebo na setkání s přáteli v družném rozhovoru při letním grilování.

Základem šatník ženy je sukně v délce midi

Ta by opravdu chybět neměla a moderní je i letos. Sáhnout lze i po maxi délce, i když zrovna ona již pomalu opouští přehlídková mola a vyklízí prostor ve prospěch kratších délek. Mini sukně jsou hitem, ale dovolit si je nosit můžete, když máte opravdu hezké a štíhlé nohy. Boubelkám naproti tomu bude slušet klasická délka áčkové sukně, mimochodem velmi in, která končí v půli kolen. Špatnou volbou nebude ani pouzdrový střih, jenž snad sluší každé ženě.

A jaký vybrat na sukni materiál? Oblíbená džínovina stále vede stejně jako hedvábí. Klidně si pořiďte sukni z látky s křiklavými potisky, na léto to bude ideální variace. K tomu tílko na ramínko a můžete vyrazit na nákupy. Do práce by to chtělo spíše halenku.

Když dáte přednost šatům

Mezi milovicemi sukní najdeme spoustu žen, které mají rády zároveň i šaty. Ty letní by si měly koupit v délce až na zem, aby byl trendy. A nezapomenout na romantické kytičky a nadýchané materiály. Oblečte se klidně i do lnu, který je příjemně chladivý a šaty z něho budou ideální pro horké dny třeba na kolonádě. Letos se nosí také puntíky. Mohou být drobné i větší a v různých barvách. Puntíky prostě vedou na celé čáře. Jedná o nesmrtelný vzor, jenž se tak rád vrací na přehlídková mola.

Bílá barva je nadčasová

Nevíte-li, pro jakou barvu se rozhodnout, tak s bílou neuděláte módní přešlap. Je elegantní a nadčasová. To ostatně platí i pro černou, ale v té byste se v létě uvařila, pokud byste si ovšem nevybrala šaty z pravého hedvábí. Letos frčí i oversize styl.

Slušet bude štíhlým ženám a z baculek těm, které se nebojí být originální. Alespoň pod nimi schovají kilogramy navíc, které nabraly po čas lockdownu. Módní jsou pásky různých šířek, jež lze uplatnit právě na šatech, které jimi přepásáte. Pokud chcete zvýraznit svůj pas, je to jedna z cest, jak toho docílit.

Věčný boj mezi sukněmi a šaty nemůže skončit výhrou jednoho z nich. V šatníku by měly viset oba druhy dámského oblečení.

Zdroj obrázku: Svitlana Sokolova / Shutterstock.com