Domov / Zařizujeme dětský pokoj: Co by v něm určitě nemělo chybět?

Zařizujeme dětský pokoj: Co by v něm určitě nemělo chybět?

Dětský pokoj je prostorem, v němž by se děti měly cítit bezpečně a příjemně. Přispívá k tomu také vhodné vybavení. Bez čeho se děti neobejdou?

Nechte děti, ať si vyberou

Zařízení pro děti by mělo rozvíjet jejich smysly také po estetické stránce. Proto je důležité vybírat takové, které se bude líbit hlavně jim. Týká se to i výběru barev. Než se tedy pustíte do zařizování pokoje pro své ratolesti, zkuste se jich zeptat na jejich názor. Ocení váš zájem. A společně pak můžete vybírat vhodný nábytek a ostatní bytové doplňky.

Bez postele to nejde

Základem každého pokoje pro děti je pohodlná postel. Máte-li ještě kluky předškoláky, určitě se jim bude líbit taková, která má třeba tvar autíčka. Malá děvčata zase zaujme růžová barva. A perfektní jsou multifunkční postele, které slouží nejen ke spaní, ale také k uložení nezbytností. S volbou postele souvisí i výběr matrace. Pro děti jsou ideální spíše tvrdší, jež poskytnou dobrou oporu jejich páteři a umožní její správný vývoj.

Psací stůl je také důležitý

Děti jsou hravá a tvořivá stvoření, která stále něco vyrábějí nebo kreslí. K tomu ale potřebují vhodné místo, aby své umělecké cítění nerealizovali třeba na stěně v pokoji. Pracovní stůl a k tomu židle budou to pravé, co jim poskytne prostor pro kreativní tvorbu. Židli je možné volit kancelářskou na kolečkách, nebo dát přednost rostoucí dřevěné. Ušetřete za nábytek díky výprodeji na Idea-nabytek.cz.

Úložné prostory jsou nutností

Aby si děti měly kam schovat své hračky, oblečení a další nezbytnosti, musejí mít také úložný prostor v podobě skříní, regálů, komod a poliček. Jen díky nim je pak možné v dětském pokoji udržovat pořádek, což by se děti měly učit už od malička.

Proč jim pořídit i teepee nebo dětský domeček?

Domečky děti baví. Někdy se je vytvářejí pomocí deky. Lze jim ale koupit i hotový látkový domeček nebo indiánské teepee. Uvidíte sami, jak si s nimi hodně vyhrají. Tyto doplňky vytvářejí prostor pro fantazii, kterou uplatní při vlastní hře. S teepee mohou být Indiány, s domečkem zase obyvateli starodávného hradu.

Houpačka, houpací síť nebo závěsný vak

Kdo se nerad jako dítě nerad houpal, ať zvedne ruku. Moc lidí se nejspíš hlásit nebude, protože houpání patří k oblíbené dětské zábavě. Dopřejte ji svým dětem i doma. Poslouží k tomu domácí houpačka nebo závěsný vak, kterému se také říká hnízdo. Hodí se pro mladší děti do 10 let. Alternativou houpačky může být i houpací síť.

Nástěnka na stěnu

Dopřejte svým dětem, ať si pokoj samy vyzdobí, a proto jim kupte lehkou korkovou nástěnku na stěnu. Budou mít dostatek místa pro své vlastní nápady nebo obrázky svých oblíbených hrdinů. Obrázky se do korku připevňují pomocí speciálních špendlíků s barevnou hlavičkou, které jsou k dostání v papírnictví. Tam je možné koupit i nástěnku.

Zdroj foto: All About Space / Shutterstock.com