Jogurtová bábovka: Recept na vláčny moučník

Vláčná jogurtová bábovka – upečte nejlepší a nejjednodušší jogurtovou bábovku, jakou jste kdy jedli. Přinášíme vám recept, který zvládne každý.

Zdroj: Tipio.cz

Jogurtová bábovka: Recept na vláčny moučník

Obtížnost: Pro začátečníky Čas na přípravu 15 mins Čas vaření 40 mins Celkový čas 55 min
Porce: 12

Popis

Pokud chcete obměnu klasické bábovky, upečte si bábovku jogurtovou, která je nejen velmi chutná a nadýchaná, ale navíc také úžasně vláčná.

Suroviny

Postup

 1. Předehřejte troubu na 160°C na horní a dolní ohřev.
 2. Vymažte bábovkovou formu tukem a vysypte ji hrubou moukou nebo strouhankou.
 3. V míse šlehejte na vysoké otáčky metličkovým mixérem vejce a postupně k nim přidávejte cukr. Asi po 5 minutách budou vejce s cukrem našlehaná.
 4. Přidejte bílý jogurt, olej, vanilku a mouku smíchanou s práškem do pečiva a při nižších otáčkách šlehejte další dvě minuty.
 5. Třetinu až polovinu těsta odlijte do jiné nádoby, přisypte kakao a promíchejte.
 6. Nyní začněte do bábovkové formy vrstvit těsto – napřed dvě lžíce světlého těsta, následně proužek tmavého těsta a poté opět těsta světlého. Stejným způsobem do formy navrstvěte všechno těsto.
 7. Bábovkovou formu vložte do trouby a pečte 30 až 40 minut, dokud bábovka nezezlátne. Zda je bábovka hotová poznáte, když do ní vpíchnete špejli – pokud špejle zůstane suchá, bábovka je upečená.
 8. Upečenou bábovku nechte chvíli vychladnout, potom ji vyklopte z formy a cukřenkou nebo přes sítko posypte moučkovým cukrem.

Poznámka

Vyzkoušejte také: Recept na cheesecake se slaným karamelem

Tipy

 • Díky tučnému (například řeckému) jogurtu nebude bábovka suchá, ale krásně vláčná.

 • Mramorování bábovky můžete také docílit jednodušším způsobem – do formy nalijte světlé těsto, na něj tmavé a vrstvy střídejte.

 • Silikonovou nebo nepřilnavou formu na bábovku vymazávat nemusíte, ale pro jistotu ji trochu vymazat tukem nebo potřít olejem a vysypat strouhankou nebo moukou, také můžete.

Obměny jogurtové bábovky

Pokud máte rádi změnu a různé chutě, můžete si upéct jogurtovou bábovku s jablky, pudinkem, borůvkami, kokosem, banánem, mákem nebo s ořechy.

Příznivci zdravého životního stylu si recept mohou pozměnit a upéct zdravou fitness bábovku - mouku nahradit ovesnými vločkami, cukr medem. Přidat můžete i jablečné pyré a kustovnici.

Doporučujeme: Minipalova recept