Uspořádaná kuchyň a spíž: Objevte kouzlo funkčního a stylového interiéru

Pořádek v kuchyni je důležitý, usnadní vám vaření a zpříjemní celý proces. Jednoduchý způsob, jak uspořádat veškeré vybavení a potraviny, nabízí regály. Ty se stanou praktickým vybavením spíže či elegantním doplňkem vaší kuchyně.

Zdroj foto: PAOLO / stock.adobe.com

Uspořádaná spíž

Spíž je velmi praktickou součástí domácnosti, ovšem je třeba ji správně uspořádat. Díky organizaci budete mít přehled, jaké jsou vaše zásoby a budete je mít po ruce. Nejjednodušší řešení nabízí regály. K dispozici jsou modely s rozmanitými rozměry a počty polic – snadno tak vyberete to pravé pro svůj prostor.

Výhodou je, že díky otevřeným policím vždy víte, co doma máte. Přehledně vyskládáte suroviny a zásoby na vaření, ale i spotřebiče. Pro různé drobnosti můžete přidat i průhledné boxy. Zpočátku se může zdát složité udělat si pořádek, ale nakonec najdete systém, který vám bude vyhovovat.

Industriální styl

Regály nemusíte schovávat jen do spíže – skvěle se hodí i do interiéru kuchyně. Nejenže jsou praktické, ale také krásně vypadají. Regál do kuchyně se tak stane ideálním doplňkem. Ideální volbu představuje kovová konstrukce v kombinaci s dřevěnými policemi. Tento industriální design rozzáří vaši kuchyň. Může se tak stát součástí celkové výzdoby. Přitom do polic můžete uložit rozmanité věci a budete je vždy mít snadno na dosah.

Multifunkční vybavení kuchyně

Výhodou je, že regál může nabídnout více než jen obyčejné police. Na výběr totiž máte i z různých doplňků. Přidat lze kovové závěsné košíky, do kterých můžete uložit kořenky, kávu a další drobnosti. Skvěle vypadá také závěsný držák na sklenice. Díky přídavným modulům získáte univerzální nábytek, který vám nabídne spoustu úložného prostoru.

Kromě toho do polic můžete přidat úložné krabice – do těch schováte různé drobnosti, které nechcete přímo vystavovat, ale chcete je mít po ruce.

Více úložného prostoru

Pokud máte v kuchyni dostatek prostoru, pak je klasický regál skvělou volbou. Zútulní prostor, přičemž je praktický. Ovšem využití může najít i v menších kuchyních, kde prostoru není tolik. Namísto klasiky zvolte nástěnný regál. Ten zabere méně místa, díky instalaci na stěnu přitom nezabere podlahový prostor. Zvolit můžete menší počet polic, či naopak využít více polic až ke stropu. Díky tomu dokážete vytvořit více úložného prostoru. Praktické je to zejména ve spíží, obzvlášť pokud hledáte skladné řešení. Nicméně využití najde i v dalších částech interiéru – volba záleží jen na vás.

Praktické uspořádání je důležité, ale záleží i na estetice. Vkusně zařízený prostor, kde má všechno své místo, vám bude dělat radost. Zpříjemní vám vaření, ale i úklid. S trochou kreativity můžete regál proměnit v krásný doplněk, který si zamilujete pro jeho praktičnost.

Mohlo by se Vám také líbit