Barevný sedací vak pro děti by rozhodně v pokojíčku neměl chybět

Dětský pokojíček by měl být veselý, prostorný a funkční. Místnost by měla být dostatečně prosvětlená, pokud do ní nedopadá dostatek slunečního světla, nahradíme jej kvalitním osvětlením. Nábytek spíš světlý, v přírodních odstínech nebo čistě bílý. Svou roli hrají i barvy.

Zdroj foto: Pixel-shot / Adobestock.com

Ať už se jedná o barvy na stěnách nebo doplňkové barvy v podobě záclon, závěsů, povlečení, hracích koberečků. Barevnost dodají i hračky nebo barevné úložné boxy na hračky.  S barvami to však nepřeháníme, aby pokojíček nepůsobil jako cirkusový stan. Hodně barev může působit chaoticky. Vyberte si tedy maximálně tři základní barvy a tomu přizpůsobte i další vybavení. 

Sedací vaky pro děti 

Co by určitě nemělo v pokojíčku chybět, je barevný sedací vak pro děti. Ideálně takový, který má snímatelný potah, který lze vyprat. Ačkoli si za něj připlatíte víc, díky tomu se jeho životnost prodlouží. Vybírat lze jednobarevné nebo s potiskem. Sedací vak poskytne pohodlné a ergonomické sezení, představuje tedy pohodlnou alternativu křesla či pohovky. 

Pytel na sezení i do obýváku 

Pokud se rozhodnete dítěti pořídit pytel na sezení, využijete ho nejen v dětském pokoji, ale i obýváku. Dětská velikost nezabírá tolik místa a využít jej můžete i jako podložku pod nohy. Sedací vaky nabízí řadu výhod – od zdravého sezení, přes relaxaci, hru, až po tulítko. Navíc patří i mezi trendové dekorativní předměty. 

Správná dvojka – sedací vak a hřejivá deka 

Sedací pytel a deka patří neodmyslitelně k sobě. Mít po ruce hřejivé deky se určitě vyplatí. Děti mohou na nich sedět při hraní na zemi, ale také se často stane, že dítě zkrátka usne u sledování pohádky nebo klidně uprostřed hry. I dospělým přijde vhod deka, kterou si přikryjí alespoň nohy, při sledování televize i při čtení knížky. Navíc stejně jako sedací vaky, zastanou dekorativní funkci

Mohlo by se Vám také líbit