Máte doma staršího pejska? S těmito doplňky můžete podpořit jeho zdraví a vitalitu!

Téměř u každého živého tvora na planetě se stářím mění i životní potřeby. U psů je tomu také tak. Starší jedinci mohou čelit různým zdravotním problémům, jako jsou snížení mobility, problémy s klouby, únava a mnoho dalších. Naštěstí je v tom nemusíte nechat a správným výběrem doplňků jim můžete dodat druhý dech.

Omega-3 mastné kyseliny

Jsou známé svými protizánětlivými vlastnostmi. Mohou nejen podporovat zdraví srsti a kůže, ale také mají pozitivní vliv na zdraví kloubů a kognitivní funkce. Zdrojem těchto kyselin bývá nejčastěji rybí olej, například lososový olej pro psy

Glukosamin a chondroitin

Snad každého pejska v pokročilejším věku časem potká nepříjemná bolest kloubů nebo artritida. Tyto dvě látky proti tomu ovšem dokáží zdatně bojovat. Pomáhají udržovat pružnost chrupavek a hrají roli při zmírňování bolesti spojené s degenerativními onemocněními kloubů. Hledejte tedy krmivo nebo pamlsky pro psy s obsahem těchto látek. 

Tip: Kvalitní krmivo i doplňky výživy pro psy naleznete na: https://www.panakei.cz/

Probiotika

Bohužel ani problémy s trávením nejsou nic výjimečného. S tím nám mohou výborně pomoci právě zmíněná probiotika – živé mikroorganismy, které podporují zdravou flóru v psím organismu. Obvykle se vyskytují v tabletách, se kterými by mohlo mít spousta mazlíčků problém. Doporučujeme proto při podávání koupit nějaké masité konzervy pro psy, kdy je vysoce pravděpodobné, že vše zhltnou a ani si nevšimnou.

Adaptogeny a jiné bylinné doplňky

Adaptogeny jsou netoxické přírodní látky, které mají několik zdraví prospěšných vlastností. Ginkgo biloba, ashwagandha nebo kurkuma, mohou podporovat celkovou pohodu tím, že pomáhají tělu adaptovat se na stres a zároveň mají protizánětlivé vlastnosti. Tyto doplňky jsou výborným nástrojem pro zvýšení energie a snížení bolesti spojené s artritidou u psa. 

Než se ovšem do toho pustíte, je vhodné vše nejprve probrat s veterinářem, který vám případně může s touto problematikou pomoci na míru.

Mohlo by se Vám také líbit