Podle čeho vybírat dokonale padnoucí květinový parfém?

Květinové parfémy jsou voňavou vizitkou každé ženy. Jak vybrat dokonalý parfém, který bude vám nebo vaší drahé polovičce skvěle padnout? Poradíme, jak na to.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Složení parfému

Pomíjivá krása, kterou parfémy nabízejí, je nepostradatelným beauty společníkem každé ženy, která si nechává záležet na dotažení svého vzhledu do posledního puntíku. Pokud toužíte po nové a dokonale padnoucí vůni, rozhodně není od věci se umět trochu vyznat v základech složení parfému. Jednotlivé složky se totiž uvolňují postupně a ne vždy hned napoprvé poznáte, zda jste se trefili do černého.

Svrchní tóny (hlava parfému)

Hlava parfému obsahuje rychle těkavé tóny, které jsou intenzivní a mají za úkol upoutat pozornost a navnadit na další vrstvy.

Střední tóny (srdce parfému)

Srdce je nejzásadnější vrstvou, která vydrží vonět i několik hodin a určuje celkovou povahu parfému.

Nízké tóny (základ parfému)

Základ parfému vymezuje výdrž, intenzitu a hloubku vůně. Ze všech vrstev se projevuje jako nejposlednější a drží vonnou linku, dokud celý parfém postupně nevyprchá.

Na čem stavějí květinové parfémy?

Prodej parfémů ze skupiny květinových vůní patří mezi nejfrekventovanější. Nejoblíbenějšími květinami, které se do parfémů používají, jsou růže a jasmín. Po nich následují lilie, kosatec, pivoňka, levandule, konvalinka, pačuli, tuberóza, mimóza či magnolie. Parfémy založené na jediném květinovém tónu se nazývají soliflor, najít ale můžete i mnohovrstvé květinové kompozice nebo kombinace s dřevitými či ovocnými složkami.

Složení parfému a osobnost

Svěží a radostná žena

Pro rozvernou a veselou ženu jsou ideálními květinami: kosatec, konvalinka, hyacint, pomerančový květ, bergamot, jasmín a narcis. Náramně fungují s pryskyřicí získávanou z některých íránských a afrických miříkovitých rostlin (galbanum), tuhle kombinaci najdete například v parfému Chanel No. 19. Oblíbenou vůní pro rozradostněné ženy je například Dior Diorella či Diorissimo, kterou charakterizuje lahodný shluk jarních květů.

Šťavnatá a žádoucí žena

Pro ženu smyslnou a plnou života se nejlépe hodí růže, jasmín, ylang-ylang, tuberóza, iris a karafiát. Dokonalou souhru těchto květinových složek doplňují ovocné prvky, jako například broskev, meruňka, černý rybíz, jablko a ananas. Takové šťavnaté seskupení najdete v parfému Givenchy Amarige.

  • Sebevědomá a tajemná žena

Pro ženu sebejistou a tajuplnou jsou vhodné parfémy ze skupiny aldehydických vůní. Aldehyd je organická sloučenina, která vzniká oxidací či dehydrogenací alkoholu (ve složení ji má například Chanel No. 5). Tyto vůně většinou obsahují vícero květin, doplněných o pačuli a další těžkopádné či pudrové odstíny. Takové vůně jsou těžké, intenzivní a podmanivé. Přesvědčit se na vlastní nos můžete například u parfému Yves Saint Laurent Black Opium nebo Dior Poison.

Mohlo by se Vám také líbit