Jak si na zahradě během léta připravovat jídlo?

Grilování, opékání a posezení u chutného jídla jsou nedílnou součástí léta. Pokud máte vlastní zahradu, unikátní pochoutky si můžete pod širým nebem vychutnávat klidně každý den. Při jejich přípravě se však neobejdete bez potřebného vybavení. Právě proto jsme pro vás zkompletovali seznam na pomůcky a zařízení, které by vám rozhodně neměly chybět.

Zdroj foto: AVN Photo Lab / Shutterstock.com

Vyberte si správný gril

Moderní zahradní gril umožní připravovat téměř jakékoliv jídlo na různé způsoby. Je už jen na vás vybrat si konkrétní model, který bude co do velikosti a funkcionality splňovat vaše osobní požadavky.

Ohniště 

Toto unikátní zařízení spojuje grilování a tradiční opékání do jednoho praktického “balení”. Jednoduché zahradní ohniště má podobu velké kovové mísy, do které naskládáte dřevo, zapálíte ho a následně můžete jídlo buď opékat nebo grilovat na rožni. Nebo v kotlíku!

Elektrický gril

Elektřina hýbe světem a nevyhnula se ani grilům. Benefitem tohoto řešení je jednoduchost provozu. Nemusíte řešit žádné dřevo, uhlí, ani plynové bomby. Postačí elektrická zásuvka a příprava chutného jídla se může začít. K nemalým výhodám patří i moderní design a nabídka doplňkových funkcí.

Plynový gril

Díky plynové bombě nebudete limitováni potřebou elektrické zásuvky. Grilovat můžete skutečně kdekoliv. Také si můžete snadno přizpůsobovat teplotu, při které se má jídlo připravovat. Jednoduše a efektivně tak dosáhnete požadovaného výsledku.

Gril na dřevěné uhlí

Přestože příprava pokrmů na tomto typu grilu je nejnáročnější a zdlouhavější, má jednu velkou výhodu. Jídlo získá unikátní “grilovanou” chuť, které na moderních elektrických či plynových zařízeních nikdy nedosáhnete. Naplno pocítíte tradiční atmosféru grilování, kterou miluje každý!

Nezapomínejte na grilovací pomůcky

Při přípravě jídla na grilu se neobejdete bez kvalitních nožů, kleští, naběraček a dalších speciálních pomůcek. Abyste je nemuseli kupovat individuálně, dostupné jsou různé soupravy. Ty obsahují vše, co správný “gril mistr” potřebuje. Pokud plánujete jídlo připravovat dále od domu, praktickým pomocníkem mohou být i grilovací stoly nebo piknikové koše. Ty poslouží i pro snadné přenášení jídla, talířů a všech potřebných doplňků.

Kde nakupovat?

Ať už sháníte samotný gril, jednotlivé pomůcky nebo piknikový koš, dnes už nemusíte nikam chodit. Vše koupíte z pohodlí domova na jednom místě. Stačí zavítat na vyhledávač Biano.cz, který seskupuje kvalitní produkty z více e-shopů. Seženete je za nejvýhodnější cenu a můžete vyhledávat pomocí praktických funkcí. Skvělým příkladem je vyhledávání produktů podle fotky nebo praktické filtrování na základě vámi zadaných kritérií. Jedním klikem si můžete zobrazit pouze zlevněné produkty nebo položky, u kterých je doprava zdarma.

A jaké značky grilů si vybrat?

Tak neváhejte a odstartujte grilovací sezónu na vaší zahradě ve velkém stylu!

Mohlo by se Vám také líbit