Polévka z lososa s kokosovou smetanou – Recept krok za krokem

Připravte si rybí polévku z lososa ochucenou kokosovou smetanou. Výborná a výjimečná polévka s nezaměnitelnou chutí. Vyzkoušejte lososovou polévku na speciální způsob.

lososová polévka recept
Zdroj: Gabriela Kortova

Filety z lososa nemusíte jen grilovat, péct či restovat. Použít se dají i k přípravě vynikající polévky, která vám nezabere mnoho času. Krémová lososová polévka je vynikající jídlo, chudé na kalorie, bohaté na živiny. Polévku lze jíst jako první chod, ale i jako samostatné jídlo. To záleží, jaký je člověk jedlík. Pochutnejte si rychle, hlavně zdravě a bez výčitek. 

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 10 minutČas vaření: 40 minutČas odpočinku: minCelkový čas: 45 minutPorce:4 porceKalorie:75 kcal Nejlepší období:Summer

Pojďme si spolu připravit jednoduchý recept na rybí polévku z lososa. Zkuste náš postup krok za krkem a připravte polévku s nezaměnitelnou chutí.

Suroviny

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si připravíme zeleninu (nebo použijeme mraženou) a dáme do kastrůlku.
  2. Přidáme zeleninový vývar (nebo vodu) a zamícháme veškeré koření a bylinky, sůl i pepř.rybí polévka losos
  3. Přivedeme k varu (vaříme přibližně 25 minut).
  4. Opláchneme si filé z lososa, stáhneme kůži a přidáme do polévky společně s máslem.rybí polévka z lososa
  5. Vaříme dalších 10-15 minut, vmícháme kokosovou smetanu.
  6. Polévku odstavíme a zamícháme do ní šťávu z citrónu

Doporučujeme: Hovězí znojemská omáčka

Jak polévku z lososa servírovat?

Do talířů dáme vývar společně se zeleninou a filé potrháme na menší části. Stále je prostor na dochucení polévky, například citrónem. Ideální je také použít čerstvý kopr, kterým polévku ozdobíte, dochutíte a provoníte. Místo kokosové smetany můžete použít zakysanou a přidat jí až při servírování.

Můžete také hned na začátku uvařit více zeleniny, tu potom rozmixovat a získat krémovou polévku z lososa, další postup je stejný, nakonec přidáte kousky lososa. Krémová polévka bude bezesporu sytější a obsahovat ještě více zdraví prospěšných látek. 

Mohlo by se Vám také líbit