Tapiokové perly – Snadný recept

Připravte si tapiokové perly, které vám dodají spoustu energie. Vyzkoušejte recept s jednoduchou přípravou krok za krokem. Poradíme také, jak uvait tapiokové perly a připravit dezert do skla.

tapiokové perly recept
Zdroj: Gabriela Kortova

Co jsou tapiokové perly?

Tapiokové perly jsou v podstatě tapiokový škrob, perličky se vyrábí z hlíz manioku. Perličky se vyrábí různých velikostí. Jejich nejčastější využití je na přípravu dezertů – po uvaření získá pokrm pudinkovou konzistenci. Ideální je namočit je přes noc do tekutiny a nechat nabobtnat.

Pokud zapomenete tapiokové perly namočit, nic hrozného se neděje. Stačí je namáčet 2-3 hodiny, jen je musíte potom o něco déle vařit. Tapioka perly mají docela vysokou energetickou hodnotu. Proto jsou vhodné zejména pro sportovce a fyzicky pracující. Nehodí se tedy příliš do redukčních diet. Populárními se staly zejména i proto, že se připravují do tzv. bubble tea.

Já je mám velmi ráda, ale navzdory tomu, že jsem aktivní sportovec, kombinuji je v dezertech s jiným krémem, který obsahuje bílkoviny. Dnešní dezert je právě kombinací tapiokových perel (komplexní polysacharidy) a proteinového pudinku.

Recept na tapiokové perly

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 15 minutČas vaření: 15 minutČas odpočinku:3 hodiny Celkový čas: 30 minutPorce:2 porceKalorie:358 kcal Nejlepší období:Summer

Pojďme se podívat jak připravit tapiokové perly. Když pomineme namáčení perel, celková doba přípravy vám nezabere více jak 30 minut. Jíst se dá dezert teplý, můžete ho však nechat vychladnout a skladovat v lednici.

Suroviny

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si namočíme do kokosového mléka tapiokové perly (ideálně přes noc).
  2. Potom zamícháme do mléka 1 kávovou lžičku erytritolu.
  3. Rendlík dáme na plotýnku a jak uvařit tapiokové perly? Vaříme je do zhousnutí – může to trvat 10-15 minut. Pokud by byl pudink příliš hustý, dolijeme ještě mléko.
  4. Před koncem vaření přidáme k hmotě čokoládu a mícháme, až se úplně rozpustí.
  5. Nalijeme do skleniček.
  6. Dáme pudink vychladit a zatím si podle návodu uvaříme proteinový pudink.
  7. Ten potom opatrně nalijeme na čokoládový pudink z tapiokových perel.
  8. Nakonec ozdobíme ovocem.

Doporučujeme: Tvarohová bábovka s ovesnými vločkami

Kde koupit tapiokové perly?

Seženete je v každém běžném obchodě jako Albert, Tesco, Globus, Kaufland. Ověřené tapioka perly také seženete například v DM.

Mohlo by se Vám také líbit