Proteinové lívance s tvarohem a ovocem – Zdravý recept

Připravili jsme pro vás zdravé proteinové lívance. Postup přípravy je velmi snadný a toto jídlo je vhodné i pro děti. Pojďme se podívat jak si připravit recept na proteinové lívance s tvarohem a ovocem.

zdravé lívance
Zdroj: Gabriela Kortova

Lívance vs. palačinky

Slovo lívance pochází ze slova lít – tedy lité těsto. Rozdíly mezi lívanci a palačinkami jsou pouze minimální. Jeden rozdíl tkví v jejich šířce, palačinky jsou tenké, lívance hrubší, víc nafouklé, a to díky přidání kypřicí složky. Druhým významným rozdílem je tedy přidání droždí, kvásku nebo kypřicího prášku do lívanců. 

Oblíbenost lívanců spočívá zejména v jejich nenáročné přípravě, možnosti kombinovat různá dochucovadla, použít běžně dostupné suroviny, cenová dostupnost a pochopitelně výtečná chuť. Připravené je máte poměrně rychle, konzumovat je lze teplé i studené. Můžete volit mezi sladkou i slanou variantou. Potěšíte jimi děti i dospělé.

Recept na proteinové lívance

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 10 minutČas restování: 15 minutČas odpočinku: minCelkový čas: 25 minutPorce:2 porceKalorie:220 kcal Nejlepší období:Summer

Lívance z proteinu jsou velice chutné a přitom tak zdravé. Vyzkoušejte náš rychlý recept jednoduše krok za krokem.

Suroviny

  • Doplňkové suroviny

Postup přípravy receptu

  1. V misce si vyšleháme vejce do pěny.
  2. Přidáme k nim jogurt a postupně přidáváme zbylé ingredience na těsto.
  3. Vodu nebo mléko přidáváme do těsta postupně
  4. Opékáme na rozpálené pánvičce, kterou lehce zastříkneme olejem.

  • Těsto na pánvičku lze aplikovat lžičkou nebo pomocí sáčku s ustřiženým rožkem. Tvoříme jen drobná kolečka.
  • Oblíbená je také kombinace proteinových lívanců s banány.

Doporčujeme: Jáhlová kaše s ovocem

Výhody proteinových lívanců 

Proteinový prášek nahradí cukr, není potřeba již těsto sladit. Dodá i příjemnou vanilkovou chuť, případně můžete střídat příchutě. Díky proteinu jsou tyhle fit proteinové lívance nejen energeticky méně náročné, ale nelítá také krevní cukr. Dalším bonusem je, že snadno uhlídáte příjem bílkovin ve stravě. Dnes najdete na trhu i proteinové doplňky v prášku, které jsou vhodné pro děti od tří let. 

Jak na slané lívance?

Občas i malá změna přijde vhod a dokáže velké věci. Lívance se dají udělat i na slaný způsob. Stačí vyměnit ochucený protein za neochucený a přidat sůl, do těsta lze přimíchat i česnek, sušená rajčátka či půlené olivy. Slané mini lívance můžete mazat i pomazánkou a získáte zdravější jednohubky.

Mohlo by se Vám také líbit